Tartu Ülikooli Kliinikumi naistekliiniku sünnitusosakond

2019. aastal toimus Tartu Ülikooli Kliinikumi naistekliiniku sünnitusosakonnas 2673 sünnitust. Iga kuues laps Eestis sünnib just meie naistekliiniku sünnitusosakonnas. Sünnituse parimaks kulgemiseks püüame luua sünnitajale mugava ja turvalise keskkonna. Soosime tugiisiku juuresolekut sünnitusel ning püüame arvestada sünnitaja erisoovidega.
Olles Lõuna-Eesti sünnitusabi kõrgeim etapp, sünnivad enamus Lõuna-Eesti enneaegsetest beebidest meie sünnitusosakonnas.

Eesmärk

Enneaegsete laste stabiliseerimislaud Lifestart


Stabiliseerimislaud on ainulaadse disainilahendusega elustamisseadmetega varustatud vastsündinu elustamiseks mõeldud soojendusvoodi, mis on kergesti paigutatav ema lähedale ning on vajalik enneaegsete vastsündinute abistamisel. Ema kõrval abi alustamine annab võimaluse rakendada ka enneaegsel vastsündinul nabaväädi hilisemat läbilõikamist. Seeläbi aidatakse sügavalt enneaegsel beebil üsavälise eluga loomupäraselt kohaneda, sest nabaväädi kaudu saab vastsündinu platsentast veel mõnda aega hapnikurikast verd, soodustades kopsude avanemist ja iseseisva hingamise teket. Samaaegselt saab koheselt alustada abi vajava enneaegse vastsündinu hingamise ja südame töö toetamisega. Innovaatilise mobiilse stabiliseerimislauaga on võimalik liikuda sinna ruumi, kus sünnitus toimub – nii sünnitustuppa kui ka operatsioonisaali.

Toetusi kogutud

452 €
34500 €
Toeta seda eesmärki