2002

Oktoobris 2002 jõudis Tallinnasse veidi üle 1 milj. USD suurune abisaadetis, mis sisaldas erinevaid ravimeid (Ceftin, Amixillin, Ibuprofen jt.), vitamiine, meditsiinitarvikuid (kummikindaid, süstlaid, sidemeid, haavaniite jpm.), aga ka beebipuudrit, vannivahtu, hambaharju jne. Ravimisaadetis on koostatud just lastele mõeldes s.t. ravimid on lastele meeldiva maitsega ja esinevad ka siirupina.

Antud abisaadetise maaletoomine sai teoks tänu Katrin ja Kristjan Käskile, organisatsiooni Gift of Life Emeritus presidendi Mr. Kurt Weishaupt’ile ning asjaosalistele, k.a. Tallinna Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi ja Tallinna Lastehaigla Toetusfondi koostööle, kelle vahel vastavalt voodikohtade arvule saadetis jagati. Kokku tegi see rahalist kokkuhoidu tulevatel aastatel ravimite ja meditsiinitarvikute pealt kahe haigla peale 16 miljonit krooni. Järelejäävat raha sai suunata teistesse olulistesse valupunktidesse (aparatuur, remondid jne.).

Ettevõtja Urmas Sõõrumaa (Falck Baltics) kinkis Pelgulinna Sünnitusmajale ligi 100 000 krooni maksma läinud uue mullivanni, mis pandi üles sünnitusmaja sünnitusosakonda ja mida kasutatakse enne sünnitust sünnitusvalude leevendamiseks.

Jõululaupäeval kinkis ESS/Falck Eesti sünnitusmajale suure summa väärtuses meditsiiniaparatuuri / tarvikuid.