2005

2005. aasta alguses jõudis sünnitusmajja tänu Jazzkaarele, Vikerraadiole, ERGO Kindlustusele ning EMT edukale heategevuskampaaniale “Jõulukalender” uus 440 000 krooni maksev ultraheliaparaat.

Esimese panuse Pelgulinna Sünnitusmaja Perekeskuse loomiseks tegi Olympic Casino, kes korraldas 31. märtsil heategevuskontserdi “Kevad sünnib jazziga”. Kontserdil esitlesid oma uut CD plaati “Mi tango en Buenos Aires” Villu Veski & Tiit Kalluste sekstett. Igalt müüdud plaadilt annetatakse samuti 10 krooni loodava Perekeskuse heaks.

Juba kolmandat aastat külastas emadepäeval Pelgulinna sünnitusmaja heategevusfond Dharma koos Urmas Sõõrumaaga. Sel aastal said sel päeval sünnitusmajas sees olnud emad kingituseks Tallinna Kaubamaja 1000-kroonise kinkekaardi ja Beebikooli võimlemiskasseti.

1. septembril uuendati AS Mayer Industries ja Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi ühist heategevuskampaaniat vastsündinute soojamadratsi ostmiseks Pelgulinna Sünnitusmajale. Igalt Mayer Sensitive sarja tootelt annetab tootja 50 senti elutähtsa soojamadratsi tarvis. Leping sõlmiti kaheks aastaks. Ühe sellise sooja “pesa” ostmiseks ulatas Mayer abistava käe sünnitusmajale ka eelmisel aastal. Siis kogunes kodumaise allergiavaba Sensitive tootesarja müügist ligi 40 000 krooni.

Medinfo ja Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfond sõlmisid kokkuleppe Sünnitusmaja toetamiseks. Infokataloog Medinfo tähistab peatselt oma kümnendat ilmumisaastat ja nende 10 aasta jooksul on Eesti mediitsiiniasutuste telefoniraamatut kasutavate raviasutuste arv kasvanud enam kui 1100 asutuseni. Väljendamaks oma lugupidamist arstkonnale, tänu kellele on Medinfo just see, mis ta täna on, soovib Medior Marketing ka omaltpoolt aidata neid kes seda vajavad.

Septembri lõpus andis oma kümnendat sünnipäeva tähistav Rime Kinnisvara Toetusfondile pidulikult üle sümboolse tšeki 100 000 krooniga – Perekeskuse ehituse toetuseks.

24. novembril avati Pelgulinna sünnitusmajas pidulikult miljoni krooni eest täielikult kaasajastatud arstide tööruumid. Uued ruumid koonduvad ühte suurde töösaali, mille keskseks objektiks on atraktiivne veesammas. Sünnitusmaja jaoks aasta suurima eraannetuse tegi kinnisvaraarendusega tegelev OÜ Manutent. Märt Vooglaiu pere mõlemad lapsed on sündinud samas sünnitusmajas ning sellest sai alguse ka hea koostöö Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondiga.