2012

Jaanuarikuus toetas meie hea sõber AD Angels OÜ sünnitusmaja 640 euroga, mida kasutati loote tsentraalse jälgimise süsteemi ostuks.

Aasta alguses otsustas Tallinna Rahvusvaheline Naiste klubi ehk  International Women’s Club of Tallinn Christmas Bazaar 2011 kogunenud tulu abil 4500 euroga toetada Pelgulinna Sünnitusmaja sihtotstarbeliselt loote tsentraalse jälgimissüsteemi järelmaksu tasumist.

Alates veebruarikuust on Pelgulinna Sünnitusmajas  eksponeeritud Armin Kõomäe kunstikogust 3 maali, mis jäävad sünnitusmaja seinu ilmestama viieks aastaks.  Armin Kõomäe kaasaegsest eesti kunstikogust on sünnitusmajas Jaan Toomiku „Isalind“ , Maiu Moosese tööd „Kivi“ ja „Äärel“.

Aprillikuu alguses avas patroon Laine Randjärv Nokia Kontserdimajas rahvusvahelise fotonäituse “Fotograafi visiitkaart 2012″, mille pildimüügi tuludest toetatakse Pelgulinna sünnitusmaja enneaegsete vastsündinute hingamispuudulikkuse probleemide raviks vajaliku SiPAP-aparaadi soetamist.

Aprillikuus sai toetusfond hea uudise osaliseks, et alates 1.06.2012 kuni 31.05.2013 on Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondil õnn olla taaskord esindatud Swedbank-i annetuskeskkonnas. Sealt kogutav tulu läheb Pelgulinna Sünnitusmajja vastsündinute hingamispuudulikkuse raviks vajaliku SiPAP aparaadi ostuks.

Talgupäeva Teeme ära 2012 ja lähenevat emadepäeva tähistasime koos Swissotel Tallinna personali ja paljude uute talgulistega, kellega korrastasime sünnitusmaja ümbrust ja riisusime prahti. Emadepäeval rõõmustas meid SA Dharma, kes kinkis emadepäeval sünnitusmajas arvel olnud emasid Kaubamaja kinkekaartidega.

Maikuus toimus juba teist aastat järjest heategevuslik kunstioksjon “Aita alustada elu!”. Suur aitäh hotellile Swissotel Tallinn, kes üritust sponsoreeris, kõigile, kes endale oksjoni käigus kunstiteose soetasid ning oksjoni juhile, hr Mart Sanderile.

Lastekaitsepäeval, 1. juunil, külastasid Pelgulinna Sünnitusmaja projekti „Heategu kõige pisematele“ eestvedajad, et anda üle kümnete naiste poolt  mitme kuu vältel valmistatud beebide riided, mis võetakse kasutusele sünnitusmaja intensiivraviosakonnas. Projekti eestvedaja Kristi Aulik ütles, et olles ise kolme väikese lapse ema, teab ta, mis olukorras on Eestis haiglad ning et enneaegsetele ei ole võimalik leida nii kergelt riideid kui ajalistele lastele. Kuna pisikesed vajavad sooja selleks, et kasvada, siis tuligi idee minna haiglatele appi ja aidata neid, kes end ise abistada ei saa. Pelgulinna Sünnitusmaja on hakkajatele naistele väga tänulik ning kõigi projektis osalenute panust hinnatakse väga kõrgelt.

Hea koostööpartner Mothercare Eesti kinkis meie sünnitusmajale kasutamiseks 480 beebide body, mis võeti kasutusele sünnitusmajas. Samuti rõõmustas ettevõte meid uute seinakelladega, mis ripuvad nüüd sünnitusjärgsetes perepalatites.

Juuli teisest poolest algas heategevuslik kampaania “Aita talent koju!”, millega kogutakse toetust SiPAP aparaadi ostuks.

3. augustil toimus Tallinna Kaubamajas TV3-e, seriaali “Kättemaksukontor” ja Kaubamaja eestvedamisel suur heategevuslik “Kättemaksukontori” fännitund. Üritusel oli kohal väga palju rahvast, kes olid kõik seriaali kangelannasid uudistama tulnud ning kes seriaali fännitooteid ostsid. Tulu kogunes fännitunniga ligikaudu 3000 eurot, mis annetatakse Pelgulinna Sünnitusmajja SiPAP aparaadi ostuks sügisel. Suured tänud “Kättemaksukontori” kangelannadele, TV3-le, Kaubamajale ja kõigile, kes üritusele kaasa aitasid. Ning loomulikult fännidele!

Sama projekt leidis oma kulminatsiooni kui sügisel toodi sünnitusmajja Tv3-e ja Kaubamaja ühisprojekti tulemusel ning “Kättemaksukontori” ja nende fännide abil kogunenud tsekk summaga mitte enam 3000 euro väärtuses, vaid 8776 eurot!

Oktoobris tehti sünnitusmajale tore üllatus. Nimelt, Eesti juhtiv energeetika- ja automaatikatehnoloogiaettevõte ABB AS kogus Eestis tegutsemise 20. aasta juubeli raames klientide abiga raha Pelgulinna sünnitusmajale uue hingamist toetava aparaadi soetamiseks. Kokku tehti annetusi 3333 eurot, mis läheb Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondile vastsündinute hingamispuudulikkuse sündroomi raviks mõeldud SiPAP aparaadi soetamiseks.

Novembrikuus rõõmustas AS Hansab Pelgulinna Sünnitusmaja lahke annetusega. Nimelt oli Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondil tarvis sünnitusmaja naistenõuandlasse soetada patsientide paremaks ja mugavamaks teenindamiseks järjekorrasüsteem, mille abil efektiivsemalt hallata sptesiifilisi patsiendivoogusid. Hansab-i meeskond otsustas meile vastu tulla ja annetas vajaliku süsteemi, mis nüüd sünnitusmajas kasutusel on ja mille abil on meie teenindusprotsess parem ja ooteajad lühemad.

Jõulude raames toimus koostöös Lastefondi ja Kanal2-ega heategevuslik telesaade Jõulusoojus, mille raames kogusime toetust, et osta Eestimaa sünnitusmajadesse pulss-oksümeetrid. Need jõuavad sünnitusmajadesse 2013.a. kevadel.