14.10.2019

Septembris avaldas Hiiumaa Haigla soovi liituda Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondiga. Oktoobri alguses sai soov kinnitatud ning Hiiumaa Haiglast sai kaheksas fondiga liitunud sünnitusosakond Eestis. Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfond ootab sooviavaldusi ka kõikidelt teistelt sünnitusosakondadelt.

“Suur rõõm on selle üle, et Hiiumaa Haigla avaldas ise soovi meiega liituda. See näitab, et meie tegevus Saaremaal kampaania “Aita alustada elu Saaremaal” raames kõlas ka läbi Kadi raadio kõrvalsaarele ning oleme oma heategudega silma jäänud,“ sõnas fondi tegevjuht Raili Friedemann.

Aprillist juunini toimus Saaremaal kampaania, mille käigus koguti raha Kuressaare Haigla sünnitusosakonnale uue vastsündinute elustamislaua tarvis. Kampaania õnnestus ja elustamislaud jõudis Saaremaale augustis.

“Vahva kokkusattumus oli see, et samaaegselt meiega korraldas Hiiumaa Haigla kampaaniat koostöös Estraveliga, kus kogutakse samuti raha elustamislaua jaoks. Kampaania Hiiumaal veel kestab ning seade on plaanitud osta detsembrikuus. Siinkohal kutsume kõiki eestlasi, Hiiumaa fänne, sealt pärit inimesi ning suvitajaid andma samuti enda panus uue elustamislaua jaoks,“ lisas Friedemann.

Hiiumaal toetab Estravel elustamislaua ostu 10 000 euroga. Friedemanni sõnul on juurde vaja koguda veel 6026 eurot: „Kui suutsime Saaremal kokku saada toetusi üle 31 000 euro, siis loodan, et ühe kuuga Hiiumaale 6000 eurot koguda on täiesti reaalne,“ ütles Friedemann.

Hiiumaa Haigla personal on tänulik iga toetuse eest, mis aitab kaasa elustamislaua soetamisele. Oma panuse saab anda Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondi veebilehe kaudu: www.aitaalustadaelu.ee/toetan-fondi/#hiiumaa.

Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfond on heategevusfond, mille peamine eesmärk on toetada sünnitusosakondi üle Eesti neile vajalike innovaatiliste aparaatide soetamisel ning personali koolitamisel. 

 

 Raili Friedemann

Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondi tegevjuht

E-mail: raili@aitaalustadaelu.ee

Tel: 53 472 412

www.aitaalustadaelu.ee