Germund teeb Eesti Vabariigi sünnipäevaks kingituse, müües juubelitoodet Sajandi Segu, mille müügilt kogutakse heade inimeste abiga raha Eestimaa sünnitusmajades koduste ja hubaste sünnitustubade loomiseks.

Pelgulinna Sünnitusmajas toimus Germundi ja Eestimaa Sünnitusmaja Teotusfondi hubase ja koduse sünnitustoasisearhitekti konkurssi finaalvoor. 20. novembril välja kuulutatud konkursil otsisime sisearhitekti, kes kujundaks sünnitustoa uudse kontseptsiooni. Selle üheks põhieesmärgiks on kaotada ruumist võimalikult palju vihjeid haiglale ning lisada võimalikult palju mugavusi nii sünnitajale, kui ka tugiisikule. Tekitada võimalikult kodune ja hubane atmosfäär, et vähendada sünnituses osalejate stressi. Tuba saab olema lausa luksuslik, samas säilitades sünnitustoa funktsionaalsuse ja sünnitusmaja turvalisuse. Kokku laekus 13 võistlustööd ning konkursil said oma tööd esitada 6 parimat.

Võidutöö: Reet Helisabeth Karm

Žürii valis võitjaks Reet Helisabeth Karmi töö, mis eristus teistest enda julgete lahenduste poolest ruumi funktsionaalseid osi ümber paigutades. Võidutöös oli kasutatud ka teistest töödest enam tehnilisi lahendusi, mis võimaldavad toa meeleolu vastavalt sünnitaja soovidele muuta.

Lugege ka teiste konkursitööde kohta lähemalt Pere ja Lapse portaalis: Germundi hubased sünnitustoad