28.septembril valmis Pelgulinna Sünnitusmajas Germundi sünnitustuba.
Tegemist on hubase ja koduse sünnitustoaga, kus on loodud kõik mugavused värskele emale ja tema tugiisikule. Toas on tagatud sünnitustoale vajalikud funktsioonid, kuid kauni sisekujundusega on kaotatud ära haiglas viibimise tunne.

Meeleolu loomiseks on võimalik kasutada suurt ekraani ning helisüsteemi, millel kuvada näiteks loodusvaateid ning mängida taustaks rahustavat muusikat. Olemas on vann ning duširuum, et sünnitaja saaks valida just endale sobiva viisi lõõgastumiseks. Tugiisikule on mugav diivan, mida saab vajadusel ka lahti teha, et kahekesi pikali heita.

Tuba on Germundi ja Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondi kingitus Eesti peredele Eesti Vabariigi juubeli puhul, et meie sekka sünniks rohkem terveid ja õnnelikke eestimaalasi.

Ajajoon:

2017. aasta aprillis hakkas kodumaine pähklifirma Germund Hulgi OÜ EV100 juubelitoote Sajandi Segu müügilt koguma raha sünnitustubade hubasemaks ja kodusemaks muutmiseks Eesti sünnitusmajades.

2017. aasta novembrist kuni 2018. aasta jaanuarini korraldasime uudse sünnitustoa kujundaja leidmiseks sisearhitektide konkursi, mille võitis Reet Helisabeth Karm.

2018. aasta märtsis ja aprillis toimunud ehitusfirmade konkursi võitis Room Room OÜ.

2018. aasta mai lõpus alustati endise sünnitustoa lammutamise ning uue
sünnitustoa ehitamisega.

Täname koostööpartnereid!

Germund Hulgi OÜ
Pelgulinna Sünnitusmaja Sünnitusosakond
Sisearhitekt Reet Helisabeth Karm
Idee autor Meelike Reimer
Pere ja Laps
Eesti Sisearhitektide Liit
CV Keskus
Room Room OÜ
Softrend
Dada AD OÜ
Avamax OÜ
Kaup24.ee
Heraxs OÜ

Paljude imeliste beebide imelisi sünde sinna sünnitustuppa!