Sünnitusmajade Fondi ja heade annetajate abiga soetati Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH) naistekliinikule 25 rasedusnädala vanust enneaegset vastsündinut imiteeriv kõrgtehnoloogiline simulaator Premature Anne.

LTKH naistekliiniku personal tänab südamest Sünnitusmajade Fondi ja lahkeid annetajaid, kes aitasid kaasa simulaatori soetamisele! Raha koguti Rocca al Mare ja Kristiine keskuste jõulukampaania ajal. Simulaatornuku maksumus oli 10800 eurot. Simulaatorit kasutatakse meditsiinipersonalile suunatud meeskondlikel simulatsioonikoolitustel, mida viib läbi LTKH naistekliiniku koosseisu kuuluv Pelgulinna simulatsioonikeskus. Regulaarselt koolitatakse kõigi Eesti sünnitusmajade meedikuid.

Dr Liina Süvari, LTKH lastearst-neonatoloog ja simulatsioonikoolitaja märkis, et erakordselt väikese enneaegse abistamisega puutub sünnitusmaja personal kokku harva, kuid kogemuse säilitamiseks ning efektiivseks ja kiireks abistamiseks on vaja seda tegevust regulaarselt harjutada. Soetatud simulaator võimaldab tõetruult treenida erakordselt väikese enneaegse käsitlemist esimestel eluminutitel, kus tuleb lühikese aja jooksul täita mitu elutähtsat ülesannet ja samas hoida lapse temperatuuri normväärtustes.

Juunikuus tehakse koolitusi Rakvere ja Pärnu Haigla sünnitusosakondadele.

Foto: Olev Mihkelmaa/Liina Süvari. Loe pikemalt SIIT