Pressiteade

20.12.2018

 

Detsembri keskpaigas liitus Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondiga Kuressaare haigla sünnitus-ja günekoloogiaosakond. Vastsündinute jaoks uusi seadmeid vajav Kuressaare haigla on järjekorras juba kuues fondiga liitunud sünnitusosakond.

 

Kuressaare haigla vastutav ämmaemand Mari-Liis Aus loodab koostöös fondiga pakkuda tulevikus veelgi kvaliteetsemat sünnitusabi ning nõustamisteenust. Hetkel teeme koostööd ITK naistekliinikuga ning iga kuu esimesel nädalal käib nende naistearst meil valvetööd tegemas ja naistenõuandlas vastuvõttu tegemas,”sõnas Aus.

 

Ma loodan, et meie koostöö Sünnitusmajade Toetusfondiga näitab kogu Eestile, et elu käib ka väljaspool Tallinnat ja Tartut. Olenemata asukohast on igal Eesti riigi kodanikul õigus saada kvaliteetset arstiabi ja seda me siin teemegi,” lausus Aus.

 

Kuressaare haiglas sünnib tänu kolmele naistearstile, ühele lastearstile, kaheksale ämmaemandale, neljale lasteõele ja kolmele põetajale igal aastal umbes 250 uut ilmakodanikku. Fondi abiga loodavad haigla töötajad saada uue vastsündinute elustamislaua, kaks sünnitusvoodit, KTG aparaadi ja viia ellu simulaatornukuga tehtavaid vastsündinu elustamiskoolitusi.

 

Toetusfondi tegevjuht Raili Friedemann lubab Kuressaare haigla vajadustega koheselt tegeleda, pöördudes eeskätt kohalike ettevõtjate poole ning alustades nendega koostöö läbirääkimisi. Paar väikest ettevõtet Saaremaalt on juba oma õla alla pannud ning toetavad iga toote müügiga ka Sünnitusmajade Toetusfondi. Loodetavasti on kohalikud ettevõtted koostööaltid ning valmis kohalikku sünnitusmajja panustama,” ütles Friedemann.

 

Kuressaare haigla sünnitusosakond on kuues fondiga ühinenud haigla. Varasemalt on liitunud Pelgulinna sünnitusmaja, Pärnu haigla sünnitusosakond, Lõuna-Eesti Haigla, Rakvere Haigla ja Viljandi haigla sünnitusosakond.

 

 

Lisainfo:

Raili Friedemann

Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfond

Tegevjuht

raili@aitaalustadaelu.ee

53472412

www.aitaalustadaelu.ee