Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondi poolt läbi viidud konkursi tulemusel sai Pelgulinna sünnitusmaja kõrgtehnoloogiline vastsündinu-simulaator nimeks Aare. Simulaatorit kasutavad arstid ja ämmaemandad vastsündinute elustamise ja abistamise harjutamiseks ning see soetati haiglale sel kevadel annetajate abiga.

Kuu aega kestnud konkursile laekus nimevariante 920. Väljapakutud nimede seast tegi lõpliku valiku toetusfondi ja Pelgulinna sünnitusmaja töötajatest koosnev žürii.

Toetusfondi tegevjuhi Raili Friedemanni sõnul oli konkursile esitatud variantide seas sobilikke nimesid mitu, kuid Aare puhul võlus žüriid nime tähendus.

„Otsisime simulaatorbeebile nime, mis sobiks nii tüdrukule kui poisile. Aare on kasutusel küll rohkem mehenimena, kuid samas on ju teada Are-nimeline naisterahvas eestlaste lemmikseriaalist „Õnne 13“. Simulaatori puhul keskendume aga just selle nime tähendusele: iga laps on oma vanematele hindamatu aare ja suurim kingitus,“ märkis Friedemann.

Väljavalituks osutunud nime pakkuja saab kingituseks ajakirja Pere ja Kodu aastatellimuse ning Lääne-Tallinna Keskhaigla uuringupaketi „Terviseaudit“ väärtuses 360 eurot. Kuna valituks osutunud nime esitati konkursile 15 korda, selgitati võitja välja loosi teel. Õnn naeratas osalejale, kel nimeks Berit C., palju õnne! Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfond võtab võitjaga ühendust.

Pelgulinna sünnitusmajale kuuluv kõrgtehnoloogiline simulaator Aare võimaldab arstidel-ämmaemandatel harjutada praktilisi oskusi, näiteks vastsündinule veenitee rajamist, pleuradreeni paigaldamist, samuti südametöö, vererõhu ja kehatemperatuuri mõõtmist ning palju muud. Simulaatormannekeen käitub tõetruult, imiteerides hingamist, silmade pilgutamist, suu avamist-sulgemist, käte ja jalgade liigutamist ning vastsündinu häälitsusi.

Suur, suur tänu armsad Lääne-Tallinna Keskhaigla, Pere ja Kodu ja TV3 – et olite meile kogu konkursi käigus abiks! Tänu teie abile on simulaatorbeebil nüüd ka kaunis nimi – AARE! 

 

Raili Friedemann

Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfond

Tegevjuht

raili@aitaalustadaelu.ee

+372 53 472 412