Pildil on Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondi nõukogu liige Ivo Kallasmaa, Colonna Heategevusfondi asutaja Roberto De Silvestri ning Pelgulinna Simulatsioonikeskuse juhataja Ervin Saik Pelgulinna sünnitusmajja jõudnud kõrgtehnoloogilise simulaatorbeebi nabanööri läbi lõikamas.

Simulaatorbeebide seas kõige innovaatilisem ja elutruum mudel Super Tory S2220 jõudis Pelgulinna sünnitusmajja 16.aprillil 2019

Super Tory on vastsündinut imiteeriv kõrgtehnoloogiline simulaator, tänu millele õnnestub haigla personalil harjutada kriitilises olukorras sündinud vastsündinute elustamist ja abistamist!

Kõrgtehnoloogiline simulaator Super Tory võimaldab harjutada vastsündinule veenitee rajamist, pleuradreeni paigaldamist, samuti südametöö, vererõhu  ja kehatemperatuuri mõõtmist ning palju muud. Simulaatormannekeen imiteerib hingamist, silmade pilgutamist, suu avamist-sulgemist, käte ja jalgade liigutamist ning vastsündinu häälitsusi.

Mis peamine, tänu sellele simulaatorile saavad sünnitusosakonnad üle Eesti harjutada pea kõiki eluohtlikke olukordi mis äsja sündinud beebiga võivad tekkida.

Koolitust pakub Pelgulinna Simulatsioonikeskus ning iga osakond saab koolituse enda meeskonnaga läbi teha enda keskkonnas ehk sünnitusosakonnas. Väikestes haiglates, kus on sünde vähem, on selline koolitus ülioluline. 

Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfond annab endast parima, et pakkuda simulatsioonikoolitust sünnitusosakondadele nii tihti kui võimalik. Tänu Ma Armastan Aidata annetuskeskkonnale saame me aastal 2019 pakkuda meiega liitunud viiele sünnitusosakonnale vastsündinu elustamiskoolitust TASUTA.

Simulaatorbeebi soetamine sai võimalikuks tänu 2017. aasta lõpus toimunud ühiskampaaniast “Aita elustada elu” alles jäänud rahale (28 000 eurot) ning üle poole summast panustas Lääne-Tallina Keskhaigla ise. Kampaania korraldas Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfond koos Colonna Heategevusfondiga.