Kaua oodatud ultraheliseade jõudis Hiiumaa Haigla naistekabinetti!

Hiiumaa Haigla on Eesti kõige väiksem üldhaigla, kus pakutakse sünnitusabi teenust. Sünnitusosakond on armas ja kodune, kus igal aastal näeb ilmavalgust ligi 60 last. Seal töötab 5 ämmaemandat, 3 naistearsti ja 1 lastearst.

Sünnitusabi pakkumine Hiiumaal on tänu oma saarelise asukoha tõttu äärmiselt oluline, kuna lähim sünnitusmaja asub mandril ning ajaperiood sinna jõudmiseks on minimaalselt 3 tundi.

Nõrgimaid kohti Hiiumaa Haigla naistekabinetis oli ultraheliaparaat, mille abil saab hinnata loote eluvõimelisust (loote südamelöökide olemasolul väheneb raseduse katkemise risk kuni 10 korda), hinnata loodete ja platsentade arvu (ligi 2% rasedustest on kaksikrasedused), diagnoosida emakavälist rasedust, mis avastamata jäädes võib ohustada raseda elu ning täpsustada raseduse suurust ja sünnituse tähtaega. Samuti kasutatakse ultraheliuuringut erinevate günekoloogiliste probleemide varajaseks avastamiseks ning lahendamiseks.

Just neil põhjustel otsustasime Hiiumaa Haiglat ultraheliaparaadi soetamisega toetada.

Meie hea partner Aitan Eestit MTÜ toetas ultraheliseadme soetamist Hiiumaa Haiglale läbi Sünnitusmajade Fondi 12 000 euroga, järelejääva summa, 3 120 eurot, lisas Sünnitusmajade Fond, et vajadustele vastav aparaat soetada.
Aitäh kõigile annetajatele, et aitate alustada elu!