Alates 2000. aasta maikuust Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi nime all tegutsenud heategevuslik organisatsioon on 20 tegutsemis aasta jooksul kogunud heade inimeste abil üle miljoni euro. Selle raha eest on soetatud hädavajalikke seadmeid ja aparaate, renoveeritud perepalateid, toetatud Perekeskuse ning intensiivravi perepalatite sündi, lisaks koolitatud haiglapersonali. Fondi eesmärk on toetada sünnitusmajasid või -osakondi üle terve Eesti, lähtudes oma tegevuses haiglate reaalsetest vajadustest.

Tänaseks on fondi tegevustesse kaasatud kõik Eestimaa 12 sünnitusosakonda. Aidates üheskoos heade eraannetajatega, lisaks eraettevõtete kaasabil soetada hädavajalikke seadmeid, mis võimaldavad väikestel imedel õnnelikult ja turvaliselt ilmavalgust näha.

Endise nimega Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfond soovib oma pikaajalisele kogemusele, tugevale kontaktivõrgustikule ja kompetentsile tuginedes aidata kaasa valdkonna arengule kõikides Eestimaa paikades. Eesmärgiks on aidata alustada elu mistahes Eestimaa nurgas, et kõik pered saaksid tunda end turvaliselt ja hoitult igas sünnitusmajas või -osakonnas. Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfond kutsub kõiki inimesi ja ettevõtjaid head tegema. Väikeste imede sündimisse on võimalik oma panus anda igaühel, hakates kas püsiannetajaks või tehes ühekordse annetuse veebilehel www.aitaalustadaelu.ee/toetanfondi. Püsiannetustega on oodatud jätkama ka senised annetajad. Annetatud summa suurust on võimalik ise valida ja toetada on võimalik ka konkreetseid projekte või haiglaid. Määratlemata valiku korral suunab toetusfond annetatud raha ise mõnesse olemasolevasse projekti.

Kristi Pedai, Ad Angels “Elus on sündmusi, mille kogemist ei ole võimalik sõnadega edasi anda, mida saabki ainult ise kogeda. Lapse sünd on just sedasorti sõnulseletamatu ime. Lapsele on sündimine kõige olulisem sündmus tema elus – tema elu algus. Emale on lapse sünnitamine võimas ja elumuutev kogemus. See on võimalus elu kanda ja elu anda. Väikese inimese ilmaletulek rõõmustab ühtviisi nii ema ja isa kui ka kõiki teisi tema ümber. Iga laps on suur õnn!Sünnitusmajade Fondi uus logo lähtub just sellest suurest õnnest, mille lapse sünd kaasa toob. See on inspireeritud naeratusest, mille taga paistab suur armastus. Lapse sünd on rõõmus sündmus, mida annavad edasi uue logo helged värvitoonid.”

Ivo Kallasmaa, Sünnitusmajade Fondi nõukogu liige „Pika ja tugeva ajalooga fond on viimastel aastatel teinud väga suurt arengut, olles tänaseks üle- Eestiline, vajas oma arengus uut märki.  Sellest tulenevalt võtsime oli mõistlik kaasajastada ka fondi nime ja logo, et fondi heategevusest oleks võimalik lihtsamini aru saada.“